počasie_dt

Po takmer 30°C v Kráľovej pri Senci, príde mierne ochladenie

Včera sme, síce mali 30°C, ale len zaokruhlených. Najteplejšie bolo včera v Kráľovej pri Senci 29,5°C. Už dnes na krajnom západe a severozápade ochladí a na Záhorí a Bratislave sa rozfúka prudký SZ vietor s nárazmi až okolo 90 km/h. V nedeľu by už mal doraziť chladnejší a bude maximálne do 24°C, ale pri polooblačnej až oblačnej oblohe sa ešte stále miestami vyskytnú prehánky, alebo búrky.

Včera sme zažili veľmi teplý deň na máj, v Kráľovej pri Senci, podľa informácii SHMÚ tam namerali až 29,5°C, ale teplo nechýbalo ani tu v Detve, kde včera vystúpila teplota až na 27,0°C, dokonca aj v Holíči, či Devínskej Novej Vsi časti Podhorské teplota vystúpila až na 29,2°C. Nemecko a Benelux si ešte pred tromi dňami užívalo teploty až nad 30°C, maximálne až do 31,1°C, výrazný studený front tam priniesol vo štvrtok a v piatok silné zrážky a búrky, ktoré boli najsilnejšie na Českom pohraničí a studený front, tam priniesol oproti strede do piatka výrazné ochladenie až takmer o 20°C.Tlaková níž sa bude presúvať zo SZ sektora Európy nad Pobaltie a napokon príde krátkodobé ochladenie a dážď aj na Slovensko. Na budúci štvrtok a piatok si od vysokých teplôt oddýchneme, na juhu bude do 22°C, ale na severe bude vtedy pri daždi len okolo 15°C, potom po daždi a silnom čerstvom S-SZ vetre bude na budúci víkend ráno v dolinách a kotlinách 0/5°C, na juhu bude vtedy okolo 7°C. Dni budú však vďaka suchému vzduchu jasné a teplé.

 Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Poslední články

O mně

Dobrý deň, volám sa Matej Kleinedler. Zaujímam sa o počasie už od roku 2016. Takisto ako meteorólog si fotím fotografie v prírode. Dokonca som sa niekoľkými mesiacmi registroval na Meteoinfo.sk. Mám aj iné záľuby trebárs tenis, alebo hokej. Na Meteoinfo.sk prispievam s aktuálnym počasím, pred niekoľkými dňami som konečne dostal meteostanicu. A moje predpovede nájde na tejto adrese: http://meteoinfo.sk/stanice/936-detva-sidlisko/predpovede. Mám 11 rokov. Posledná aktualizácia bola 23.11.2017

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí